a prečo názov knihy „Recepty od Amazonky“

Recepty od Amazonky  
Chorvátsko-slovenské recepty, zvyky a tradície


a prečo názov knihy „Recepty od Amazonky“


    Rastie nám ako z mora – naše zvláštne dieťa. 

To, čo si so mnou  prešla za posledný rok, bolo privčas na jej vek. Počas písania tejto knihy bolo obdobie, keď som si myslela, že aj keby sa mi podarilo to celé dopísať, tak v tom stave, v akom som bola, finálnu verziu knihy nikdy neuvidím. Po celý čas, ako som bojovala s chorobou a nakoniec i prežila, stáli pri mne – moja dcéra Ema (Amazonka), mama... Tam niekde v úzadí sa „prizeral“ Belmondo – môj manžel – a svojsky, chlapsky sa obával o môj život. Sprevádzal ma a bol pri všetkých vyšetreniach i operáciách.

Titulná fotografia na obálke je prejavom vďaky a dôkazom lásky, ktorá uzdravuje.


    Táto kniha je teda venovaná im – Emke a mojej mame. Môj manžel dostal prezývku Belmondo a bolo iba otázkou času, kedy dostane prezývku aj Emka. Nakoniec jej ju dala jedna z vás, z komunity sociálnych sietí: „Mne vždy pri pohľade  na Emku napadne meno Amazonka – tak si predstavujem dieťa mora a prírody. Slobodná, voľná, pripravená na svoj prvý veľký let...“

Kto sú vlastne Amazonky a akú súvislosť má táto prezývka s receptami a prečo?
Príroda pozná jediné pravidlo: Prežiť! Prales, život a človek vo mne evokuje príbeh, miesto, kde sa akýkoľvek dobrodružný výlet zmení na boj o život za hranicami ľudských možností. Chorá, stratená v džungli. Presne tak som sa cítila, často na hranici síl a často s myšlienkami, že nedožijem rána. Amazonky sú ženské bojovníčky.

Od narodenia našej (Emky) Amazonky máme pocit, akoby nám ju niekto z vesmíru poslal. Nielen to, ale neustále súperíme a riešime zdravotné problémy spojené s prežitím – tak ako v džungli. 
Emka-Amazonka z akéhokoľvek pohľadu je bojovníčka aj za seba, aj za nás... a verte mi, že kniha nemá byť iba knihou receptov, ale je dosť pravdepodobné, že aj vaše deti sa prostredníctvom nej naučia ľahko variť a prežiť... Pre moju Amazonku to bude na veky vekov spomienka, ako jej mama prežila, aby ju mohla čím dlhšie držať za ruku.Kniha má skrytý „odkaz“ pre všetkých – naučiť sa prežiť. Zároveň  v nej nájdete porovnanie kultúry, zvykov, tradícií a gastronómie tak vzájomne blízkych i odlišných krajín: Slovenska, Česka a Chorvátska. 


Bonusom je text písaný v oboch jazykoch – slovenskom aj chorvátskom. Možnosť porovnania a zároveň učenia sa a priblíženia sa k slovenčine i chorvátčine. 


A všetko, čo v knihe nájdete, je náš malý príbeh, láska k rodnej vlasti – Slovensku – aj k chorvátskej vlasti, kde žijeme skromne a jednoducho: Belmondo, Amazonka a ja.


A M A Z O N K A


.. najlepší darček pre celú rodinu, stavte na klasiku KNIHU


• kde môžete kúpiť knihu?
https://www.a-knihy.sk/.../recepty-od-amazonky-recepti.../

A-knihy.sk


https://www.bux.sk/.../693847-recepty-od-amazonky-recepti...

https://www.teslabambi.sk/recepty-od-amazonky-recepti-za.../

- na tejto stránke si rovno nakúpite suroviny priamo z Jadranu 
TESLA BAMBI


https://www.martinus.cz/?uItem=1625403
https://www.martinus.sk/?uItem=1625403

• fyzicky si môžete knihu kúpiť a pred kúpou pochytať a ovoniať v kníhkupectve Martinus alebo Ikar 

alebo v Bratislave v Dúbravke 
• v ateliéri Surya u Zuzany Ružekovej 
https://www.facebook.com/ateliersurya
Ateliér SURYA Zuzana Ružeková


recenzia o knihe: napísali čitatelia
„celkovo nie je to len kuchárska kniha ale aj kniha plná dobrých a rôznych informácií“

Kelečić Miriam - slovo autorky: 
"táto kniha vlastne je antikuchárska kniha, nemusíte byť šéf kuchárom, aby ste fenomenálne jedli!" 
 .. rovnako ako keď varím pre svoju rodinu srdcom, presne tak som tvorila túto knihu, kde nie sú iba recepty. Niekto môže dokonca knihu zhodnotiť a povedať, "ale však to poznám". Kto pozorne číta a nie listuje, tak objaví v knihe aj príbehy. Príbehy dvoch krajín a mojej rodiny .. proste iba tak.  Ak chcete spoznať ten náš príbeh a aj sa naučiť chorvátsky jazyk, tak táto kniha je naozaj pre Vás ako stvorená .. proste naučíte sa prežiť .. presne ako tá moja AMAZONKA.


..čítaj s nami knihu a cestuj
“Svet je ako kniha a tí, ktorí necestujú, sú len na jednej strane.”

..alebo si najprv vypočujte tento náš silný príbeh na fitfamilyradio - rádiu bez hraníc  ..
rovnako ako láska nemá hranice a ide cez žalúdok ..  Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

manuál ako zistím, že ide o podvodníka .. pri ponuke ubytovania

Dovolenka pri mori

Ubytovanie cez Booking. Čo robiť ak sa niečo pokazí?