MANUAL ako zistím, že ide o podvodníka, ktorí ponúka ubytovanie?!

 Pozor na podvody s ubytovaním!


V rôznych Facebookových skupinách o Chorvátsku sme narazili na pár príspevkov, keď si ľudia cez tú danú skupinu dohodli ubytovanie, zaplatili zálohu a protistrana prestala reagovať. Alebo dokonca prišli na miesto a nikto o nich nevedel, pretože ubytovanie patrilo úplne niekomu inému, než komu poslali zálohu. Ano proste toto sa deje posledné tri roky. Kriminálna polícia v rámci Europy - tzv kibernetické podvody sa týmto zapodieva presne tri roky. 

Ide o veľmi šikovnú organizovanú skupinu, ktorí používajú všetko tak šikovne, že ich ip adresa nie je dohladateľné a to som napísala úplne jednoducho pre jednoduchých ľudí, pretože toto je ozaj pre mňa taktiež španielska dedina. 

Dávajte si prosím na podvody pozor, hľadajte si recenzie nielen na konkrétne ubytovanie, ale aj na osoby, ktoré Vám ubytovanie ponúkajú.

Mnohé skupiny na fb, ktoré slúžia ku vyhľadávaniu dovolenky v Chorvátsku v apartmánoch sú verejné.

Toto je prvé čo nie je veľmi bezpečné. Obsah a príspevky takýchto skupín vidí doslova ktokoľvek. Ano pre admina je to výhodné jeho skupina rastie a zväčšuje sa a tým on získava prestíž, ale pre Vás to nie je bezpečné, lebo vám v správe môže pristáť správa od kohokoľvek. Práve takéto skupiny obsahujú množstvo členov, tzv fake profilov, vytváraných za účelom podvodu.

Scenár je väčšinou rovnaký - podvodník stiahne z internetu fotky nejakého ubytovania, odkopíruje popis ubytovania 

vo FB v skupinách reaguje na každý dotaz a hádam fiktívne vlastní celé Chorvátsko... 

väčšinou zálohu chcú poslať na účet mimo Chorvátska, najlepšie aj mimo EÚ (napríklad Srbsko, Bosna atď.) no podľa nových zistení sú to účty otvárané hackerským spôsobom bez fyzickej prítomnosti v banke na chorvátske mená a iban vyzerá že ide o banku v Chorvátsku 

pritom je to iba šikovná kamufláž - zväčša je to fake Raiffeisen banka 

a potom si Vás zablokujú.. niekedy ani to, ale keď žiadate potvrdenie - tvrdia, že "zmluvu" vám môžu poslať až po uhradení celej sumy!!!  pozor my prenajímatelia neposielame žiadnu zmluvu 

my posielame potvrdenie o úhrade a tzv voucher kde vám uvedieme adresu apartmánu telefon vase meno priezvisko telefon email a počty osob a sumu na doplatenie v hotovosti pri príchode na ubytovanie !!! naše úhrady su od 50 - 100 eur do max 35% z celkovej sumy za pobyt 

pozor aj na to - títo podvodníci píšu cez prekladač google - raz je to v mužskom rode inokedy v ženskom  

niekedy sa aj pomýlia a vy žiadate ubytovanie na Pagu a oni Vám pošlú Primošten adresu či Vodice .. fotografie sú vždy ukradnuté z rôznych portálov nikdy to nie je ubytovanie ktoré sa na adrese ktorú pošlú naozaj nachádza 

.. vždy pozerajte google adresu 

vždy hladajte recenzie na ubytovanie 

vždy googlite aj fb meno profilu ktorí vám píše a posiela ponuku 

máte právo žiadať  od ubytovateľa - priamy odkaz tj link na web - stránku alebo fb stránku 

- podvodníci toto nemajú !!!! 

 Podvodník nebude strácať čas s tvorbou webu, aby obral pár ľudí. Na FB je to jednoduchšie, len vytvorí nový profil a ide ďalej. 

naozaj buďte obozretní !!!!!

Keďže málokto z vás vie perfektne chorvátsky, tak v takýchto správach ťažko odhalíte zlú chorvátčinu. Tým chcem povedať, že v prípade takýchto podvodov väčšinou nejde ani o Chorvátov, ale príslušníkov iných štátov. Pokojne to môže byť nejaký Francúz alebo Ind, ktorý si na Vás privyrobil (týmto sa ospravedlňujeme spomenutým krajinám - uviedla som to  ako príklad.

prosím vo vlastnom záujme nepadajte na výhodné cenové ponuky takéhoto typu - často v eufórii prehliadnete všetky spomenuté indície PODVODU 

Pokiaľ chcete mať istotu, že nejde o podvod, vyžadujete po ponúkajúcom tzv. kategorizaciju

R J E Š E N J E  -  Odobrava se pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvu na ime

 .... 

 je to oficiálny úradný dokument o tom, že apartmán je schválený na krátkodobé turistické ubytovanie v domácnosti tj privátne vlastníctvo majiteľa.


Okrem toho tiež budete mať istotu, že nebudete ubytovaní v prestavanej garáži od niekoho, kto prenajíma na čierno. Aj keď čo sa budeme rozprávať, aj toto sa dá sfalšovať, ale podvodník tým nebude strácať čas.

RADA - ak ste sa stali obeťou podvodníka tohto typu - nehanbite sa a určite to chodte oznámiť na najbližšiu Políciu

 - ak ste to zistili v časovom rozmedzí do 24 hodín od zaslania zálohy - viete túto platbu "OPOZVAŤ"  tj zrušiť buď samy, alebo okamžitou návštevou v pobočke Vašej banky a banka stiahne poslané peniaze.. 

 add prenájom na ČIERNO :  

také prenajímanie na čierno tiež je téma  sama za seba .. 

príklad: 

dieťa  si zlomí nohu pádom z balkona, na miesto príde sanitka, ktorá súčasne volá aj krimi políciu na obhliadku a zápis ako sa toto stalo, majiteľ je povinní dať k nahliadnutiu vaše nahlásenie do registra MUP cez evisitor .. ten kto nemá kategorizáciu a prenajal vám apartmán na čierno Vás nemá ako nahlásiť do evisitor, pretože takéto ubytovanie tieto prístupy nemá .. polícia udelí pokutu majiteľovi, ubytovanie mu zapečatí, vy počas stresujúcej udalosti ostávate na ulici bez ubytovania a po návrate do 60 dní vám na vašu adresu (keďže si vzali vaše údaje k nehode) zašlú pokutu za podvod a únik daní a poplatkov - spolupodieľali ste sa aj vy na tomto keďže ste sa tam ubytovali .. naozaj sa to neoplatí 

nehovoriac o tom, že takéto ubytovania - majitelia nie sú nútení tu investovať a sú často zanedbané a za ten menší rozdiel ceny a nepríjemnosti vám o to nestoja! 

V MOJEJ SKUPINE 

DOVOLENKA V CHORVATSKU

máme iba legalnych prenajímateľov, skupina je privátna - zatvorená a jej obsah vidia iba členovia 

odporúčam Vám skupiny, ktoré nie su zabezpečené opustiť - rozhodnutie a riziko je na Vás 

tento manuál je spracovaný s dobrým úmyslom Vám uľahčiť výber ubytovania v apartmánoch v Chorvátsku .. 

pretože presne toto je tá tradícia, ktorú musíte zažiť a tú miestnu kultúru a život Vám žiaden Hotel nevie dočarovať 

na záver si Vás dovolím poprosiť 

keďže nám skupina neustále rastie a Vaše dotazy a rôzne preverovania a pomoc pre Vás si žiadajú viac a viac času.
V rámci mojich možnosti robím pre Vás všetkých všetko a sama v čase môjho voľna.
mne na rozdiel od iných nejde ani o seba ani o prestíž z čísiel ..ale o to aby ste autenticky zažili túto krásnu krajinu môj druhý domov..

Preto Vás týmto príspevkom prosím o dobrovoľnú výšku príspevku = daru
na tento typ "práce" pre Vašu spokojnú dovolenku.
Verím vo Vaše pochopenie a dobro.

ADMINKA

IBAN SK95 6500 0000 0000 3476 1019

ĎakujemKomentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chorvátsko mení spôsob výberu mýta: Pozrite sa, kedy sa spustí nový systém a čo sa ešte zmení

rada varím a rada jem ..